eToro бонус

детали за

брокер eToro
URL на веб страната http://www.eToro.com
основана 2007
Видови поддршка телефон за поддршка, e-mail поддршка, Разговор во живо за поддршка на
јазици арапски јазик, Кинески, Англиски, француската, германски, грчките, унгарскиот, индонезиски, италијански, Јапонски, Кореја, Malay, полскиот, Португалски, Русија, Шпански, шведскиот, тајландски, турските
Минимум 1 депозит $200
Бонус Добие до $1000
Предност 1:400
Слободен демо сметка Отвори демо
регулиран Да
Дозволено САД Трговците Не
мобилни тргување Да
таблет тргување Да
севкупниот резултат 9.6

Проверете нашата најновите eToro бонус Преглед 2017!

Вие знаете дека вашите финансии да заработите значителен износ на добивката на глобалниот пазар во удобноста на вашиот дом, но не се знае кој брокер може да се грижиме за вашите потреби. Ако сакате да се постигне целосна вашите финансиски капацитет преку новиот тренд на социјалната тргување, eToro може да биде брокер за вас. Дозволете ни да се добие увид на еден од најуспешните брокери кои го користат бескрајна можност на социјалните тргување.

eToro-не-депозит бонус

eToro Преглед на претпријатието

eToro е најголем светски производител на социјална мрежа инвестиции која ви помага да се постигне глобална поврзаност за вашите инвестиции. eToro користи најдобрите аспекти на пазарниот модел творецот со директно преку-обработка на (ПТС) технологии и Не Справување Биро (Н.) практики прават лесно преку нивната флексибилна платформи. eToro е со седиште во Кипар, регулирани од страна на Кипар Комисијата за хартии од вредност (CySEC) и е соодветно во согласност со пазари на финансиски инструменти (MiFID). eToro е основана во 2007 и од сега, е овластен 4.5 милиони корисници низ 170 земји во однос на финансиската стабилност.

 

eToro поддршка на корисниците на информации

Од платформа за социјално тргување е тренд во денешно време, високо-квалитетни услуги и задоволството на клиентите се целите на eToro. Компанијата може да се постигне преку лични посети, телефон и мобилен, e-mail адреси, кои се сите достапни на нивниот веб-сајт. исто така,, тие имаат 24/7 на располагање од понеделник до петок на нивниот веб-платформа услуги на клиентите. eToro обезбедува средства за да биде сигурен, безбеден и постојан, додека се стигне и сместување.

 

тргување eToro информации за профилот

Креирање на сметка со eToro е лесно како создавање на сметка на социјалните медиуми. Само пополнете го формуларот за регистрација eToro. потоа, eToro ќе ве води низ водич нивните интерактивни 5-чекор почетник е. Тоа, исто така, ќе ве запознаам со функцијата "Копирај тргување" и да имате вашиот прв трговија. Тие имаат пракса платформа со користење на виртуелни пари за да се доживее на тргување во реални услови светот. Повлекување на средствата е преку кредитна картичка, PayPal, Skrill, Western Union / пари Грам, и банкарски трансфери. Исламската сметки се исто така достапни.

 

тргување eToro Функција

Една од најмоќните функции на eToro е "Копирај тргување". Тоа ви овозможува да најдете луѓе тргување во реално време, следат трговците ви се допаѓа, тогаш копија нивната дејност трговија со само еден клик! лесно, право? eToro е поддржувач на пазар, кој се користи комбинација на STP технологии и практиката Н. – навистина, брокер кој е добро обучен во технологии.

 

eToro trading Софтвер

Корисник погодност е поддржан од страна на eToro. Можете да изберете да се користи WebTrader платформа или преземете лесен нивниот стан eToro за iOS и Android корисниците.

 

eToro бонус систем

Бонусот eToro е за секого. eToro Бонус има посебни промоции како заработка $1,000 од страна на поканува 10 пријатели да се приклучат eToro. На премиум сметка, ќе ви биде дадена пакет на услуги се состои од личен Payoneer картичка, побрзо повлекувања, лична сметка менаџер, директен пристап до тргување соби и други уникатни промоции. Вие навистина не можат да добијат доволно на бонус понуда eToro е.

Кога станува збор за глобален дофат, стабилност, удобност и сигурност, eToro е брокер за вас. Приклучи се на трендот на социјални тргување со eToro. Споделете ги со нас вашето искуство!

Зачувај

Зачувај

Посетете Брокер

Остави коментар

Copyright © 2017. Сите права се задржани. Forex Добредојдовте бонус

Контактирајте не | Политика за приватност | Општи услови | за нас